wtorek, 27 października 2015

Detoks sokami


Oczyszczanie organizmu jest bardzo ważną i istotną kwestią. Wielu z nas sięga po wodę, ale ja chciałbym zaproponować inną nieco metodę oczyszczania organizmu, chociaż tak samo skuteczną. Otóż detoksykacja sokami cieszy się dziś coraz większą popularnością i chętnie sama po nią sięgam. Soki oczywiście te naturalnie wytwarzane pozwolą nam oczyścić organizm, a to wpłynie pozytywnie na jego funkcjonowanie. 

Zalet jest wiele albowiem nasze włosy staną się po prostu piękniejsze, lśniące, zaś cera będzie promienna. Oczywiście poprawi się także samopoczucie i będziemy cieszyć się na co dzień większą energią. Wystarczy pić kilka szklanek soku dziennie ale też musimy uzbroić się w cierpliwość, bo wiadomo, że nie od razu zadziałają. 

Soki mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie uzupełnią w organizmie witaminy i składniki mineralne a także zrównoważą poziom elektrolitów, które to odpowiadają za nasz układ nerwowy.

2 komentarze:

  1. Ja już od ponad roku piję świeżo wyciskane soki. Robię je z warzyw i owoców sezonowych. W wakacje kupiłam książkę "Terapia sokowa", dzięki której moje soki nie są nudne i zaczęłam je bardziej urozmaicać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja posiadam wyciskarkę, ale czasem brakuje mi motywacji, żeby obierać owoce bo mimo wszystko preferuję przeciskanie z nich soku bez obierków ^^

    OdpowiedzUsuń