czwartek, 5 marca 2015

Jak urozmaicić sobie ćwiczenia?

Nie cierpię monotonii i jeśli myślicie, że tylko narzekam to jesteście w błędzie. Nie lubię cyklicznych powtórzeń a to przekłada się na całe moje życie. Tym samym moje treningi staram się tak zorganizować, aby nie nudzić się i wciąż nie wykonywać jedynie jednych i tych samych ćwiczeń. Oczywiście wcale nie jest to proste, ale jak się chce to można „góry przenosić” (oczywiście nie dosłownie).

Postanowiłam przejrzeć moje dotychczasowe treningi, które to wszak czasem bywały nużące i dodać do nich coś wyjątkowego. Przede wszystkim wybrałam muzykę. Szybko się przekonałam, że o wiele przyjemniej można ćwiczyć słuchając kilku ulubionych nutek. Wprost nogi się rwą
Co więcej… dotychczas plan treningowy był dosyć ściśle ułożony, w poszczególne dni wykonywałam wciąż te same ćwiczenia. Najwyższy czas to zmienić. Zapisałam się na siłownię i pod okiem profesjonalnego trenera zaczęłam trening interwałowy.


Myślę także o jodze. Moja znajoma, zwolenniczka jogi poleca ją z całego serca..Hmm trudno powiedzieć, czy jest to dla mnie idealna dyscyplina sportu, ale co mi szkodzi spróbować? Oczywiście nic! Dlatego w najbliższy czwartek, razem z Ewą udaję się poćwiczyć jogę niebawem opowiem wam ja poszło i czy naprawdę joga jest tak doskonałym rodzajem sportu jak się na ten temat mówi. 

2 komentarze:

  1. Też miałam ten problem, ćwiczenia zaczęły mnie nudzić, były zbyt schematyczne. Dzięki muzyce i lekkim zmianom dostałam wiatr w żagle i znów jestem pełna motywacji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja bardzo lubię zmieniać miejsca i rodzaje treningów, muzykę...zero nudy :)
    to zdjęcie jest dość....specyficzne... :D

    OdpowiedzUsuń